...
Pierwszego dnia festynu został odsłonięty pamiątkowy głaz narzutowy z tablicą o treści „Dobrowoda – Zdrój 1501-2015” z logo firmy „RUCH i WODA”. Data na tablicy oznacza pierwszą wzmiankę historyczną o Dobrowodzie z 1501r oraz datę otwarcia obiektu 2015. Podczas otwarcia festynu obecni byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych; Jakuć Grzegorz Wójt Gminy Turośń Kościela oraz Łapiński Henryk Burmistrz Suraża wraz z sekretarzem.
...
Festyn prowadzili Agata Halicka i Sławomir Halicki, właściciel posesji Dobrowoda-„Zdrój”, miejsca festynu. Wspomagali ich Pani Sołtys Honorata Halicka wraz z mężem i synem. W najbliższej przyszłości funkcjonować tu będzie kwatera agroturystyczna oraz raz w tygodniu miejsce usług rehabilitacyjnych. Organizowane tu będą również szkolenia, warsztaty rękodzieła ludowego, imprezy okolicznościowe, wycieczki turystyczne z przewodnikiem, imprezy rekreacyjne.
...
Agata Halicka zaprezentowała usługi rehabilitacyjne swojej firmy „RUCH I WODA”. Agata z wykształcenia jest fizjoterapeutą i specjalizuje się w rehabilitacji w wodzie. Dysponuje aparaturą do fizjoterapii, prowadzi usprawnianie narządów ruchu, ćwiczenia relaksacyjne, jest instruktorem nauki pływania, ratownikiem oraz sternikiem. Posiada łódź omegę która będzie przystosowana do pływania z pasażerami na większych akwenach wodnych jako zadaszona gondola z silnikiem.
...
Festyn w upalny weekend sierpniowy był okazją do zademonstrowania sprzętu strażackiego w jaki zostali wyposażeni mieszkańcy Dobrowody przez Urząd Gminy w Turośni Kościelnej. Sprzęt obsługiwał, zabezpieczał imprezę od strony ochrony ppoż i polewał publiczność wodą Janek Średziński przeszkolony strażak. Takich potrzeba więcej w Dobrowodzie więc niedługo zapewne powstanie drużyna OSP.
...
W części artystycznej wystąpiła z koncertem klarnetowym Urszula Bukłaha. Pod wiatą można było również schronić się przed upałem, skosztować lokalnych produktów, obejrzeć zdjęcia z festynu. Dużym powodzeniem cieszyło się również karaoke w którym mogli spróbować swoich umiejętności wszyscy chętni. Sprzęt nagłaśniający użyczył Krzysztof Halicki, który obsługiwał całą imprezę. Organizowane będą tu w przyszłości również folkowe warsztaty muzyczne i koncerty.
...
Najmłodsi uczestnicy festynu mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, przejażdżki kucykiem, boiska do siatkówki. Konkursy dla dzieci prowadziła zawodowa przedszkolanka Joanna Olendzka a nagrody w konkursach ufundowało Stowarzyszenie N.A.R.E.W z Turośni Kościelnej. Najbardziej podobały się konkurencje w których uczestniczyły dzieci z rodzicami. W Dobrowodzie organizowane będą dla młodzieży szkolnej zawody na orientację, ogniska z przejażdżką bryczką. Można będzie również udać się z przewodnikiem na dowolną wycieczkę autokarową.
...
Organizacja festynu stała się okazja do reaktywowania uprawiania piłki nożnej i siatkowej w Dobrowodzie. Na mecz przybyli mieszkańcy Dobrowody, którzy serdecznie powitali Antoniego Cisza, weterana sportu. Rozegrany został na boisku „Borowa” mecz oldboye kontra juniorzy. W tej pierwszej drużynie wystąpili z nr na koszulkach pokazujących wiek uczestników; Gumieniak Stefan nr 63, Jarmoc Leszek nr 58, Bukłaha Jan nr 54, Halicki Sławomir nr 53, Dąbrowski Sławomir nr 43, Halicki Robert nr 43. Dużym powodzeniem cieszyła się siatkówka rozegrana pomiędzy kobietami i mężczyznami.
...
Stoisko promocyjne potencjału mieszkańców Dobrowody. Swoje umiejętności zaprezentowali: Bobrowicz Mirosław – pszczelarstwo, Gumieniak Stefan – przejażdżki bryczką, Halicka Agata – rahabilitacja, Halicki Henryk – wyrób huśtawek, Honorata Halicka – florystyka, Halicki Jacek – wyroby w drewnie, Halicka Karolina i Krzysztof – muzyka, Halicki Sławomir – przewodnik turystyczny, Olszewski Stanisław – wikliniarstwo, Średziński Sławomir – wyroby metalowe.
...
Gościnnie swoje umiejętności garncarskie zaprezentowała Joaanna Manoś z Uhowa, z którego pochodzi rodzina Halickich, dziś najbardziej liczna grupa mieszkańców Dobrowody. Joanna Manoś otworzyła swoją działalność gospodarczą z wykorzystaniem środków unijnych za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku. Podobną dotację z tego samego programu otrzymała w tym samym czasie Agata Halicka zakładając firmę „RUCH i WODA" Rehabilitacja.
...
Festyn podczas trzech dni odwiedziło o wiele więcej osób niż mieszka w Dobrowodzie. Byli wśród nich goście z okolicznych miejscowości, Białegostoku, Warszawy a nawet z zagranicy. Dowodzi to potrzeby organizacji częściej takich spotkań. W Dobrowodzie ta impreza wejdzie na stałe do kalendarza związanego z ważnym świętem religijnym i państwowym 15 sierpnia. Tego dnia w miejscowym kościele parafialnym w Turośni Kościelnej odbywa się Msza Św. w intencji mieszkańców Dobrowody.